TÝM CZECH COURSES 
 
Marie založila Czech Courses společně se svým mužem Radimem v roce 2011. Pokud zrovna neběhá po jedné ze tří poboček na Vinohradech, Letné nebo Brně, ráda běhá a chodí do lesa, aby si vyčistila hlavu. Je vášnivou jogínkou a ráda vaří velké večeře pro svoji šestičlennou rodinu. Marie studovala žurnalistiku a média na FSV UK a filmovou produkci na FAMU. Doufá, že si jednoho dne najde čas sednout si a v klidu sledovat všechny filmy, které si kdy přála. Marie strávila dva roky v Newbury ve Velké Británii, jeden rok v Grenoblu ve Francii a velmi dobře si pamatuje, co jí podrželo, když se zrovna nedařilo. Proto vytvořila Czech Courses, prostor, kde se studenti ze všech možných koutů světa mohou cítit dobře a učit se nový jazyk.
Nikola vystudovala český jazyk a literaturu na Univerzitě Karlově a chystá se studovat srovnávací studia. Strávila šest měsíců v Kyjevě, kde vyučovala češtinu a připravovala studenty na jazykové zkoušky. Ačkoli tam měla příležitost využít své znalosti ruštiny, ráda by věnovala víc času dalšímu studiu španělštiny a němčiny. Nikola ráda cestuje, čte a stará se o své rostliny. Často navštěvuje taneční a jógové lekce.
Anna se přistěhovala do Prahy z malého města Vodňany na jihu Čech. Studovala na Karlově univerzitě český a anglický jazyk. Miluje přírodu a dlouhé procházky v lese. Ráda objevuje jižní státy, miluje relax u moře. Ráda si dá dobré sushi, ale i kvalitní bílé víno. V létě se Anna věnuje dětem na letních táborech. Vždy ji potěší, když výuka češtiny studenty baví.
Lucie vystudovala češtinu a občanskou nauku na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Má zkušenosti z výuky na základních i středních školách. Po několika letech si udělala profesní přestávku a vyrazila na cesty. Žila více než rok v San Franciscu a pak podnikla šestiměsíční cestu Střední Amerikou. Lucie je vášnivou čtenářkou, miluje hudbu a přírodu.    Věnuje se rodině, ale taky angličtině a češtině - jazyky ji nikdy nepřestanou udivovat.
Tereza studovala angličtinu a sociální studia na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Ráda cestuje, poznává nové kultury a chodí na dlouhé procházky po Praze, svém oblíbeném rodném městě. Ráda tráví volný čas s přáteli a poslouchá živou hudbu. Kromě toho Tereza miluje vaření, starou hudbu, jógu a péči o své rostliny.
Anna se narodila v Praze, vystudovala právo na Univerzitě Karlově v Praze. Výuka češtiny je pro ni výzva, ale zároveň velké potěšení. Miluje dekadenci, čtení, vaření, cestování a umění všeho druhu, zejména literaturu, hudbu, divadlo a kinematografii. Má ráda dobré víno a pivo a krásu starých časů. Anna má ráda společnost, takže ji často najdete, jak se baví, pije, zpívá nebo tancuje se svými přáteli v jejich oblíbené hospodě.
Jana vystudovala mediální studia na Univerzitě Karlově. Vedle výuky češtiny pracuje taky jako profesionální průvodkyně. Studuje francouzštinu a italštinu. Zde je její tajný tip: "Začněte mluvit od začátku. Nebojte se dělat chyby. Hlavní je zbavit se strachu a najít odvahu mluvit. Tak se váš nový jazyk zaktivujete." Jana je velmi veselá a vášnivá učitelka a na jejích lekcích se budete cítit skvěle.
Anna vystudovala Mezinárodní obchod na VŠE. Svým studentům předává pozitivní přístup k cizím jazykům, které taky ráda studuje. Své lekce vede v přátelském prostředí, zábavným a interaktivním způsobem. Ve volném čase se ráda věnuje improvizovanému divadlu, malování a tanci.
Aneta studovala ve Zlíně obor Business English, po roce a půl si ale uvědomila, že ji to táhne jinam. Strávila rok v Británii, kde pracovala jako au pair a studovala angličtinu. Cestování se stalo jednou z jejích vášní, a tak se vydala do zahraničí znovu - tentokrát na 13 měsíců do Houstonu v Texasu, a pak na 10 měsíců na Nový Zéland. Mezitím taky pracovala jako lektorka angličtiny v české jazykové škole. Aneta miluje přírodu, zvířata, oceán, objevování nových míst, cizí kultury a kuchyni, stejně jako setkávání s novými lidmi.
Anna vystudovala mediální studia na Univerzitě Karlově v Praze. Strávila nějaký čas cestováním po celém světě. Mluví anglicky, rusky a francouzsky. Ráda zkouší alternativní metody učení a nové způsoby výuky jazyků. Má ráda lesy, řeky, mazlení se zvířaty, malování, jógy, vaření a objevování umění a nových kultur.
Adéla se narodila v Praze, kde vystudovala italskou a portugalskou filologii. Během studií strávila rok v Portugalsku, kde se zamilovala do pastel de nata a tradičního portugalského espressa. S rodinou žila víc než dva roky v Ho Či Minově městě, kde si užívala čerstvě nakrájený kokos a asijský hektický městský život. Vášeň pro jazyky přivedla Adélu k výuce mateřského jazyka. Je trpělivá, protože ví, že čeština není ten nejjednodušší jazyk, který se jako cizinec můžete učit. Ráda se se svými studenty směje a každý jejich pokrok jí dělá velkou radost. Kromě jazyků Adéla ráda kreslí, vaří a miluje dlouhé procházky v přírodě.
Tereza vystudovala politologii a mezinárodní vztahy na Univerzitě Karlově v Praze. Po téměř deseti letech práce na indické ambasádě v Praze se rozhodla změnit svou kariéru, a stala se lektorkou českého jazyka. Tereza má ráda tanec, procházky v přírodě a všechna čtyřnohá a křídlatá stvoření.
Mája je milá a hravá lektorka. Její hodiny pohaní dlouholetá zkušenost s improvizovaným divadlem. Zná spoustu her, které vám pomohou při studiu a zpříjemní čas strávený na lekci. Vedle lektorování ráda tráví čas v přírodě. Než objevila svou vášeň pro češtinu, studovala dokonce biologii! Vystudovala také Kreativní pedagogiku na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze. To jí pomohlo rozvíjet pedagogické dovednosti. Má ráda zpěv a místo kávy tmavou čokoládu.
Pavlína vystudovala Mezinárodní vztahy na Masarykově univerzitě. Fascinují ji cizí kultury a jazyky, a proto se rozhodla sdílet své znalosti o českém jazyce a kultuře s ostatními. Ve svém volném čase ráda hraje na basovou kytaru, cestuje a dobrovolničí.
Klára vystudovala Speciální pedagogiku na Univerzitě Karlově v Praze. Ráda pracuje s lidmi, vaří, tančí, seznamuje se s novými lidmi z celého světa a objevuje různé kultury. Je taky milovnicí umění, zejména architektury.
Natálie vystudovala obor Mezinárodní a diplomatická studia na VŠE. Miluje cestování a poznávání nových kultur, jazyků, gastronomie a moře. Ráda tráví čas s nadšenými lidmi, hudbou ve všech jejích formách a letními západy slunce. Těší se na setkání s vámi na svých hodinách!
Poté, co sama zažila život v cizí zemi, se Veronika rozhodla pro lektorskou práci a výuku mateřského jazyka. Ráda pozoruje pokrok svých studentů. Největší inspirací pro ni je její maminka, která je také lektorkou jazyků. Kromě práce Veronika ráda tráví čas se psy, navštěvuje galerie a užívá si dobré kávy.
Dominika považuje učení jazyků za skvělý způsob, jak si rozšiřovat vlastní obzory. Žila na různých místech světa a vždy se snažila naučit místní jazyk. Díky tomu potkala mnoho skvělých lidí. Momentálně studuje antropologii na Univerzitě Karlově, kde ji nejvíce zajímá městský život ve všech jeho formách. Své studenty seznamuje nejen s českým jazykem, ale i kouzlem české kultury. Užívá si malých radostí života, jako je vůně čerstvé kávy, upřímný úsměv, nebo když slyší svou oblíbenou píseň. Těší se na setkání s vámi na jedné ze svých lekcí!
Míša vystudovala obor Vzdělávání dospělých a Personální management na Univerzitě Karlově. Zajímá se o společenské tance a hraje na flétnu. Má ráda práci s lidmi, cestování, poznávání různých kultur a zákoutí Prahy. Její lekce jsou plné přátelské atmosféry a určitě se na nich budete dobře bavit.
Liv studovala žurnalistiku, anglickou filologii a pedagogiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Během svých studií strávila čas v Anglii a USA. Později pracovala pro agenturu specializující se na kongresový turismus, jako průvodkyně a lektorka angličtiny pro vrcholový management několika firem v Praze. Miluje své povolání novinářky a hudební kritičky, exotické země, buddhismus, kočky, procházky, slunce, pozitivní lidi a samozřejmě český jazyk. Proto ho také ráda učí. Zajímá se také o psychologii, aromaterapii, obličejovou jógu a terapie vedoucí k rovnováze v životě.
Marie vystudovala politologii na Univerzitě Karlově. Má ráda sport, zejména jízdu na koni, běhání a pěší túry. Ráda cestuje, učí se novým věcem nebo čte. Miluje trávení času v přírodě, zejména v lese nebo v horách, a také má ráda zvířata. I když se Marie narodila v Praze, cítí se tam jako turistka a ráda objevuje neznámé části Starého města. Ráda poznává různé kultury a setkává se s novými lidmi. Učení českého jazyka ji baví. Marie si myslí, že je to práce s přidanou hodnotou - setkává se s novými lidmi z různých zemí a navzájem se obohacují. Obdivuje odhodlání studovat český jazyk. Pro Marii jsou spokojení studenti a přátelská atmosféra během hodin to nejdůležitější.
Adéla studovala angličtinu a češtinu na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Dříve učila na malé jazykové škole ve svém rodném městě Český Krumlov, kde vyučovala angličtinu děti.Léta trávila výukou dětí na jazykových letních táborech. Ve volném čase je vášnivou sběratelkou vinylů, ráda se prochází po Praze, čte a praktikuje jógu.
Sára vystudovala fyziku na Univerzitě Karlově v Praze. Miluje ale českou literaturu a český jazyk obecně a těší ji, že ho může představit i ostatním lidem. Ráda plave, matematika ji baví (opravdu!), ráda peče a chodí na dlouhé procházky se svými dvěma psy. Miluje hudbu, a pokud je v Praze nějaký koncert s volným vstupem, pravděpodobně ji tam uvidíte.
Matyáš vystudoval obor Čínská studia na Univerzitě Karlově v Praze. Zaměření na cizí jazyky a kultury ho přivedlo k hlubšímu zájmu o mateřský jazyk. Proto v současnosti studuje obor Učitelství češtiny jako druhého jazyka na Univerzitě Karlově. Má rád literaturu a čtení a kdykoli má příležitost, rád do svých hodin zahrnuje českou literaturu a další autentické texty. Kromě knih miluje kávu a čaj, procházky po Praze a návštěvy bazénů a lázní.
Eliška částečně vyrostla ve Španělsku a ve Francii a poté začala studovat jazyky na Univerzitě Karlově v Praze. Kombinuje novinářství s výukou.  Můžete ji vidět v televizi a na jevišti, ale jejím místem je rozhodně i před tabulí. Eliška ráda interaktivním způsobem vysvětluje specifika české gramatiky v kontrastu s jinými jazyky.
Marie se narodila v Praze a studovala češtinu a francouzštinu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Poté strávila 3 roky studiem sociologie na Université Paris V René Descartes. Po návratu z Paříže pracovala jako učitelka a překladatelka. Miluje historii, divadlo, cestování, běh na lyžích a jízdu na kole. Je společenská a ráda se směje.
Karolína se narodila v Praze. Studovala na mezinárodní škole v Bosně a Hercegovině a během jednoho semestru cestovala s americkou univerzitou CSU. Po návratu do Prahy začala vyučovat český jazyk, aby pomohla cizincům adaptovat se v novém prostředí. Ráda tancuje, chodí po horách, šije oblečení a cestuje po světě, kde poznává zajímavé lidi. Kromě českého jazyka má Karolína ráda i biologii a chemii. Najdete ji v malých pražských kavárnách nebo parcích s přáteli, kde si užívá šálek horké čokolády nebo zkouší něco nového, co posune její limity.
Radim v roce 2011 spoluzakládal Czech Courses. Dnes má na starost rozvoj školy a marketing. V předchozích letech pracoval v korporátním světě jako manažer interní komunikace, marketingový specialista pro české veřejnoprávní vysílatele, nebo jako editor mezinárodní zpravodajské agentury. Radim je absolventem Univerzity Karlovy, kde studoval média a žurnalistiku, téměř dva roky strávil v Británii. Kromě rodiny a školy se zajímá o hudbu, zejména jazz, a rád hraje na trumpetu.

Hledáme pozitivní a kreativní lektorky a lektory češtiny pro cizince, kteří by chtěli rozšířit tým Czech Courses.

Jste jedním z nich? Napište nám!