FAQ
 
1) Jak se do zapsat do kurzu?
Vyberte si kurz v sekci Rozvh & booking podle úrovně a vašich časových možností. Můžete poslat zprávu na info@czechcourses, nebo zavolat na telefon (+420) 734 151 080 a popovídat si o tom, co nabízíme, a jaký kurz by byl pro vás ten pravý. Můžete si také rezervovat detailní ONLINE KONZULTACI, která nám poskytne nejlepší představu o vašich jayzkových schopnostech.

2) Kde probíhá prezenční výuka?
V učebnách Czech Courses V Praze 2 na Vinohradské 18, v Praze 7 na Pplk. Sochora 15, v Brně na Kounicově 35 a v Karlových Varech na Moskevské 24.

3) Musím čekat, než se otevře nový kurz, nebo se můžu přihlásit do probíhajícího kurzu?
Můžete se přihlásit do jakéhokoli nového i probíhajícího kurzu, který najdete v sekci Rozvrh & booking.

4) Nejsem začátečník, ale nevidím žádné nové otevřené kurzy pro mou úroveň.
Všechny naše kurzy jsou otevřené kurzy. Noví studenti se mohou přidat kdykoli. Přicházejí na bezplatnou zkušební hodinu do kurzu, který už začal. Nově otevírané kurzy jsou pouze pro úplné začátečníky. Pokud nejste začátečník, vždy se můžete přidat ke kurzu, který už nějakou dobu běží. Pokud je v kurzu volné místo a úroveň vám vyhovuje, můžete se připojit.

5) Chci se připojit ke kurzu, který probíhá dvakrát týdně. Kolik stojí?
Po zkušební lekci se rozhodnete, jestli se k vybranému kurzu připojíte, nebo jestli vyzkoušíte další. Studenti si obvykle rezervují tříměsíční cyklus (12 týdnů) za 8 900 Kč (24 x 90 minut). Cyklus je možné kdykoli prodloužit.

6) Jsem začátečník a chci složit zkoušku úrovně A2 pro trvalý pobyt. Na kterou úroveň kurzu bych se měl/a přihlásit?
Pokud jste začátečník, musíte začít od začátku (úroveň A1) a poté se můžete připojit ke skupině na úrovni A2. Přímý přechod na úroveň A2 není možný, protože je třeba postupovat krok za krokem.
Průměrný čas na přípravu na zkoušku na úrovni A2 je 15 - 18 měsíců (pokud navštěvujete hodiny dvakrát týdně a připravujete se svědomitě i doma). Pokud se přihlásíte na intenzivní kurz, průměrný čas na přípravu na zkoušku je 10 měsíců.
7) Studoval jsem češtinu už dříve a nejsem si jistý, na jaké úrovni jsem.
Nejlepší je navštívit nás osobně v kanceláři školy, kde si společně sedneme a popovídáme si. To je nejlepší způsob, jak se rozhodnout.
Můžete si také rezervovat detailní ONLINE KONZULTACI, která nám poskytne nejlepší představu o vašich jayzkových schopnostech.

8) Nejsem si jistý, jestli jsem úplný začátečník nebo falešný začátečník.
Většina našich studentů v úplných začátečnících žije v České republice už nějakou dobu, má např. české příbuzné, umí si objednat jídlo a koupit základní věci v obchodě. Falešní začátečníci umí navíc časovat slovesa v přítomném a minulém čase, umějí používat akuzativ (4. pád) a dokáží vést základní konverzaci o svých koníčcích, práci a životě.

9) Kolik kurzy stojí?
Popis s cenami kurzů najdete v sekci Rozvrh & booking.

10) Co když zmeškám hodinu?
Pokud student zruší lekci s 24hodinovým předstihem, může si ji zdarma nahradit.

11) Kolik je studentů ve třídě?
Maximální počet studentů ve skupině je 8; průměrný počet studentů ve třídě je 4-6.
12) Jaké učebnice používáte?
Pro začátečnické kurzy používáme učebnice od Lídy Holé - Czech Step by Step. Máme ale spousty vlastních materiálů a interaktivních pomůcek.


13) Jak mohu uhradit kurzovné?
Přijímáme hotovost, platební karty, můžete platit bankovním převodem, službami PayPal, TransferWise, bitcoinem nebo pomocí široké škály benefitních programů - Sodexo, Benefity.cz, Benefit Plus, Edenred Card.

14) Kde najdu Obchodní podmínky?

15) Je učebnice zahrnuta v ceně kurzu?
Není, ale můžete si u nás pořídit učebnici za zvýhodněnou cenu.

16) Můžu si objednat dárkový poukaz?
Ano! Pokud chcete někomu darovat lekce češtiny, stačí napsat. Připravíme vám voucher na ručně vyrobeném papíře, nebo ho pošleme v elektronické podobě. Pro více informací nás, prosím, kontaktujte.

CzechCourses.cz Voucher


Máte další dotazy? Rádi je zodpovíme na telefonu (+420) 734 151 080, nebo nám pošlete zprávu.